niedziela, 25 maja 2014

Ebay zaatakowany

    eBay prosi swoich klientów o zmianę haseł logowania w związku z cyber-atakiem, jakiego doświadczyła firma w ostatnim czasie. Ujawnione informacje obejmują imiona, nazwiska, numery telefonów oraz adresy. Dodatkowo duża część użytkowników eBay'a miała połączone konta z PayPal'em, istnieje więc ryzyko przedostania się informacji dotyczących kont bankowych, czy kart płatniczych. Choć PayPal zaprzecza, aby dane klientów zostały ujawnione, jednak lepiej dmuchać na zimne i takie hasło logowania do PayPal'a też zmienić. 

    W wyniku ataku na eBay, hakerzy usyskali również zaszyfrowane hasła logowania ponad 233 milionów użytkowników na świecie, stąd prośba firmy wysyłana do wszystkich użytkowników, aby zmienili oni hasła. 

    eBay twierdzi, że od czasu wypadku nie doszło do wzrostu oszustw na stronie internetowej, jednak ciągle informuje klientów, aby hasło to zmienili nie tylko na stronie eBay, ale również na wszystkich innych stronach, na których je używali. Osoby, które jeszcze tego nie zrobiły powinny dłużej nie zwlekać. Firma informuje w swoich mailach, że osoby, które zmieniły hasło 21 maja lub później nie muszą ponownie ich zmieniać
Opracowanie:
Monika Kopaczyńska, Q.Inst.Pa ©2014