czwartek, 22 stycznia 2015

Samozatrudniony? Odrobiłeś styczniowe zadanie domowe?UWAGA ZMIENILIŚMY ADRES

ZNAJDZIESZ NAS NA:


                                                                          www.polskidoradca.com

Odliczanie. 9 dni do końca miesiąca i ostatnie dni na rozliczenie się z urzędem skarbowym. 

Jeśli przegapiłeś rozliczenie w październiku w formie tradycyjnej, czytaj papierowej, ciągle możesz to zrobić online. 

Oczywiście musisz najpierw być zarejestrowanym, aby takie rozliczenie zrobić, ale nawet jeśli nie jesteś, to wciąż możesz to zrobić.

Wejdź tutaj i złóż aplikację o rozliczenie online. Urząd w ciągu 10 dni roboczych prześle ci kod, dzięki któremu będziesz mógł dokonać rejestracji i uruchomić swoje konto online. 

Jak łatwo policzyć kod przyjdzie dokładnie po dacie ostatecznego rozliczenia. Czy to znaczy, że będziesz mieć kłopoty? Nie jeśli zrobisz jedną rzecz. Musisz zadzwonić do urzędu i uprzedzić ich, że takie opóźnienie nastąpi, z powodu tego, że oczekujesz na kod. Upewnij się, że urzędnik to zarejestruje i da ci  dodatkowy czas na rozliczenie się.

Przez czas oczekiwania na kod, nie leż do góry brzuchem, tylko przygotuj swoje dokumenty, rozliczenia, koszty, straty, zyski i wszystko co niezbędne. Zrób kalkulacje i bądź gotów. Jeśli do tej pory twoje dokumenty nie są gotowe, to łał masz dużo do nadrobienia, co nie znaczy, że nie zrobisz tego na czas. Spędzisz na pewno wieczory z gorącą herbatą na biurku, grzebiąc w kartonach i przepastnych szufladach, zamiast odpoczywać po ciężkim dniu pracy, ale ...

... albo to, albo kara. Kary zaczynają się od £100 i rosną, a  im później tym drożej.

Jeśli nie wiesz jak to zrobić ... HMRC is here to rescue you  Jeśli przygotowany przez HMRC video poradnik nic ci nie rozjaśnił. Pozostaje tylko jedno -  zlecić to księgowej i spać spokojnie. Podejście typu - eeee jakoś to będzie, w przypadku HMRC poprostu nie działa.

Zapoznaj się z moją publikacją - Mieszkalnictwo w UK.

Zapraszam również do mojej grupy na Facebook'u - Prawne DIY w UK


Zobacz również:Blog polskidoradca.blogspot.co.uk nie jest jedną z tych tysięcy stron, które podają tylko suche fakty zapominając o tym, że to co się liczy to praktyka, a nie teoria. Jakiekolwiek są tego powody, nie zmienia to faktu, że strony te nie są pomocne. Chcesz poczytać o interesujących Cię informacjach, poradach i wiadomościach (?) nie musisz już dalej szukać, tutaj znajdziesz wszystko czego nie mogłeś znaleźć gdzie indziej. A jeśli masz jakieś pytania - pisz śmiało.


Przygotowanie i opracowanie:

Monika Kopaczyńska, Q.Inst.Pa

Doradca Prawny
   © 2015