poniedziałek, 26 stycznia 2015

Child Benefit

UWAGA ZMIENILIŚMY ADRES

ZNAJDZIESZ NAS NA:


                                                                          www.polskidoradca.com
Child benefit jest polskim odpowiednikiem zasiłku rodzinnego. Otrzymasz zasiłek, jeśli jesteś odpowiedzialny za dziecko do lat 16 (lub 20, jeśli dalej się uczy). Tylko jedna osoba może otrzymać zasiłek na dziecko. Musisz zgłoszać wszelkie zmiany dotyczące dziecka dzwoniąc na infolinię: 

0300 200 3100

O Child Benefit aplikujesz online pobierając ze strony urzędu niezbędny formularz Musisz go wysłać na poniższy adres:

Child Benefit Office (GB)
Washington
Newcastle upon Tyne
NE88 1ZD

Jeżeli indywidualne dochody twoje lub twojego partnera wynoszą ponad £ 50,000, wtedy Child Benefit jest opodatkowany.

Możesz go nie pobierać, ale i tak wypełnij wniosek, ponieważ:

Ø  to pomoże Ci uzyskać dodatkowe „kredyty” do twojego ubezpieczenia społecznego, które liczą się do emerytury państwowej,
Ø  pozwoli to dziecku, które jest zarejestrowane w Child Benefit Office, uzyskać numer ubezpieczenia społecznego, gdy ukończy ono 16 lat;

Dostępne są 2 stawki zasiłku na dzieci (kwoty tygodniowe):

1.   Najstarsze, lub jedyne dziecko £ 20.50.
2.   Drugie i następne dziecko  £ 13,55.

Musisz skontaktować się z Biurem Child Benefit jeśli otrzymałeś za dużo lub za mało zasiłku.
Możesz uzyskać również zasiłek  opiekuńczy ( Guardian’s Allowance) jeśli wychowujesz dziecko kogoś innego, ponieważ jeden lub oboje rodziców zmarli. Zasiłek ten jest płacony dodatkowo do Child Benefit.

Jeśli dwie rodziny połączą się ze sobą wtedy wyższa kwota jest płacona na najstarsze dziecko w połączonej rodzinie. Jeśli rodzina się rozpada kwota wyższa jest wypłacana na najstarsze dziecko w każdej z tych rodzin.

Przykład: Każdy z rodziców po rozstaniu ma po 1 dziecku, więc każdy z nich otrzyma na „swoje” dziecko kwotę wyższą.

Jeśli oboje składacie wniosek o ChB, tylko jedno z was dostanie zasiłek.

Jak i kiedy jest wypłacany?

Zasiłek na dziecko jest zazwyczaj wypłacane co 4 tygodnie na konto bankowe w poniedziałek lub wtorek. Może być wypłacane co tydzień, jeśli jesteś samotnym rodzicem lub uzyskujesz niektóre zasiłki, np Income Support.

Pieniądze nie mogą być wpłacane na:

Ø  konto Child Trust Fund
Ø  konta dla dzieci
Ø  wspólne rachunki (jeżeli dziecko jest jednym z posiadaczy rachunku)
Ø  konta biznesowe
Ø  rachunki hipotecznych
Ø  konto Nationwide w imieniu kogoś innego
Ø  konta kart kredytowych
Ø  ISA (indywidualne konta oszczędnościowe) mają limity na ilość pieniędzy, która może zostać wpłacona do nich. Zaleca się, aby nie używać tych kont do wpłat zasiłków.

Zasiłek na dziecko i twoja emerytura państwowa.

Jeśli Twoje dziecko ma poniżej 12 lat i nie masz pracy lub nie zarabiasz wystarczająco dużo aby płacić składki na ubezpieczenie społeczne, Child Benefit może pomóc zakwalifikować te lata do ubezpieczenia społecznego, liczy się to do emerytury państwowej.
Uwaga: ważne zmiany w prawie odnoszące się do osób z UE, które nie pracują, znajdziesz je w artykule – Restrykcje dotyczące zasiłków.

Tylko jedna osoba może otrzymać zasiłek na dziecko.
Zwykle kwalifikujesz się do zasiłku rodzinnego, jeśli jesteś odpowiedzialny za dziecko do lat 16 (lub poniżej 20 lat, jeśli dalej się uczy) i mieszkasz w Wielkiej Brytanii.
Jesteś odpowiedzialny za dziecko, jeśli mieszkasz z nimi lub płacisz na jego utrzymanie taką samą kwotę jaką wynosi zasiłek na dziecko (lub jego równowartość np. w rzeczach).

Równowartością mogą być także:
Ø  pieniądze
Ø  odzież
Ø  prezenty
Ø  jedzenie
Ø  kieszonkowe


Jeśli opiekujesz się cudzym dzieckiem, możesz być w stanie uzyskać zasiłek, jeśli masz nieformalne porozumienie, aby opiekować się dzieckiem przyjaciela lub krewnego.

Zapraszam do zapoznania się z moją publikacją Mieszkalnictwo w UK.Zapraszam do przyłączenia się do mojej grupy na Facebook'u - Prawne DIY w UK

Blog polskidoradca.blogspot.co.uk nie jest jedną z tych tysięcy stron, które podają tylko suche fakty zapominając o tym, że to co się liczy to praktyka, a nie teoria. Jakiekolwiek są tego powody, nie zmienia to faktu, że strony te nie są pomocne. Chcesz poczytać o interesujących Cię informacjach, poradach i wiadomościach (?) nie musisz już dalej szukać, tutaj znajdziesz wszystko czego nie mogłeś znaleźć gdzie indziej. A jeśli masz jakieś pytania - pisz śmiało.

Przygotowanie i opracowanie:
Monika Kopaczyńska, Q.Inst.Pa
Doradca Prawny

©2015

Zobacz również: