poniedziałek, 29 grudnia 2014

Tax Credit nadpłaty, czyli jak sobie poradzić z niełatwym problemem cz. 2.
UWAGA ZMIENILIŚMY ADRES

ZNAJDZIESZ NAS NA:


                                                                          www.polskidoradca.com
W poprzedniej części pisałam o tym, jak złożyć odowłanie lub apelację, od decyzji Tax Credit Office w sytuacji, kiedy powstała nadpłata tutaj

Dziś o tym jak złożyć zażalenie oraz poprosić o rozłożenie spłaty na raty.

I.            Zażalenia.

Jeśli nie jesteś zadowolony, ze sposobu w jaki Tax Credit zajęło się twoim jakby nie patrzeć niełatwym problemem, lub w twoim osobistym odczuciu nie pomogli ci wcale, zawsze możesz złożyć zażalenie. Aby to zrobić masz 5 kroków:

1.  spróbuj najpierw porozmawiać telefonicznie z customer service, jeśli jednak ta forma zawiedzie możesz …

HMRC Tax Credits Helpline
Tel: 0345 300 3900

2.  złożyć zażalenie do  Complaints Manager, czyli poprosić o przekierowanie twojego telefonu do tego właśnie działu lub wysłać pismo  z dopiskiem  Complaints Manager,

HMRC Tax Credits Office
Preston
PR1 0SB

3.  jeśli dalej jesteś niezadowolony poproś o ponowne rozpatrzenie zażalenia przez Complaints Manager,

4.  dalej nic (?) skontaktuj się z Adjudicator’em:

Tel: 0300 057 1111
E-mail: adjudicators@gtnet.gov.uk

5.  ciągle niezadowolony (?) możesz skontaktować się ze swoim MP, aby przekazał on twoją sprawę do Parliamentary and Health Service Ombudsman.

II.          Rozłożenie płatności na raty.

W chwili kiedy nie jesteś już uprawniony do Tax Credit i masz  nadpłatę możesz poprosić TC o rozłożenie płatności na raty, dzwoniąc pod:

0345 302 1429

Wytłumacz spokojnie swoją sytuację finansową i poproś o dodatkowy czas na spłatę, gdyż normalnie jest to 7 dni. Jeśli ten ekstra czas uzyskasz, bądź HMRC rozłoży tobie płatność na raty, trzymaj się ściśle terminów, wkońcu sam o nie poprosiłeś. Miałam klientów, którzy poprosili o raty, ale nie dotrzymywali terminów, co kończyło się jeszcze większymi problemami. Jeśli prosisz o raty, to dotrzymuj swojej części umowy, HMRC to nie urząd z którym można sobie pogrywać. Jeśli będą musieli spieniężą wszystko co ma większą wartość.

W naprawdę szczególnych sytuacjach HMRC może zmniejszyć dług o połowę lub nawet skasować go , jeśli twoja sytuacja finansowa jest naprawdę kiepska, czyli nie masz na podstawowe opłaty i utrzymanie, to się nazywa family hardship.

Zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji, nawet tej najbardziej beznadziejnej. HMRC też popełnia błędy,być może i w twojej sytuacji. Jeśli jednak to ty zawiniłeś to nie chowaj głowy w piasek, bo problem nie zniknie, wręcz przeciwnie ignorując go, stanie się bardziej naglący, gdyż czas na opisane działania masz określony.

Zapraszam do zapoznania się z moją publikacją Mieszkalnictwo w UK.Zapraszam do przyłączenia się do mojej grupy na Facebook'u - Prawne DIY w UK

Blog polskidoradca.blogspot.co.uk nie jest jedną z tych tysięcy stron, które podają tylko suche fakty zapominając o tym, że to co się liczy to praktyka, a nie teoria. Jakiekolwiek są tego powody, nie zmienia to faktu, że strony te nie są pomocne. Chcesz poczytać o interesujących Cię informacjach, poradach i wiadomościach (?) nie musisz już dalej szukać, tutaj znajdziesz wszystko czego nie mogłeś znaleźć gdzie indziej. A jeśli masz jakieś pytania - pisz śmiało.

Przygotowanie i opracowanie:
Monika Kopaczyńska, Q.Inst.Pa
Doradca Prawny

©2014

Zobacz również: