piątek, 18 kwietnia 2014

Jakie zmiany w benefitach - zasiłkach na rok 2015?

UWAGA ZMIENILIŚMY ADRES

ZNAJDZIESZ NAS NA:


                                                                          www.polskidoradca.com
Jakie zmiany w benefitach - zasiłkach w 2015 roku?


Kwiecień 2015


Rząd zamierza usunąć lokalny Funduszu Pomocy. Władze lokalne otrzymują pieniądze z funduszu, aby pomóc ludziom w sytuacjach nadzwyczajnych i kryzysowych poprzez własne systemy rezerw pomocowych. Będzie to miało istotny wpływ na poziom wsparcia jaki władze lokalne są w stanie dostarczyć osobom najbardziej potrzebującym.

Jesień 2015


Tax Free Childcare
Tax Free Childcare ma być wprowadzona jako zamiennik dla bonów na opiekę nad dziećmi, które otrzymuje się od pracodawcy, potocznie zwanymi – childcare vouchers. Rząd dopłaci do 20% za pierwsze £ 10000 kosztów opieki nad dzieckiem rocznie. Odpowiada to maksymalnie  2000 funtów za dziecko na rok. Program będzie dostępny dla osób, które mają roczny dochód poniżej £ 150,000 i nie otrzymują pomocy z tax credit w formie  ulgi podatkowej.

Październik 2015


Pension Credit-modyfikacja
Universal Credit zastępuje zasiłek mieszkaniowy i Child Tax Credit, więc jeśli jesteś w wieku, który uprawnia cię do  Pension  Credit dostaniesz pomoc do kosztów mieszkaniowych i kosztów wychowania dziecka poprzez nowy zmodyfikowany Pension Credit.  Jeśli obecnie pobierasz zasiłek mieszkaniowy i jesteś w wieku uprawniającym cię do PC, zostaniesz przeniesiony do tego zmodyfikowanego planu , pomiędzy październikiem 2015 a październikiem 2017 roku.


Personal Independence Payment
Osoby w wieku 16-64 lat ciągle otrzymujące Disability Living Allowance (DLA) zaczną być przenoszone do PIP i będą poddawane ocenie, w jakiej formie i czy w ogóle zasiłek ten im się należy.

Zapraszam do zapoznania się z moją publikacją Mieszkalnictwo w UK.
Zapraszam również do przyłączenia się do mojej grupy na Facebook'u - Prawne DIY w UK

Blog polskidoradca.blogspot.co.uk nie jest jedną z tych tysięcy stron, które podają tylko suche fakty zapominając o tym, że to co się liczy to praktyka, a nie teoria. Jakiekolwiek są tego powody, nie zmienia to faktu, że strony te nie są pomocne. Chcesz poczytać o interesujących Cię informacjach, poradach i wiadomościach (?) nie musisz już dalej szukać, tutaj znajdziesz wszystko czego nie mogłeś znaleźć gdzie indziej. A jeśli masz jakieś pytania - pisz śmiało.


Zobacz również:
Zmiany w zasiłkach na 2014.
O 34 zasiłkach w telegraficznym skrócie.
43 Rodzaje zasiłków o jakie możesz się ubiegać.

Przygotowanie i opracowanie:
Monika Kopaczyńska, Q.Inst.Pa
Doradca Prawny

©2014