czwartek, 17 kwietnia 2014

Jakie zmiany w benefitach - zasiłkach na rok 2014?

UWAGA ZMIENILIŚMY ADRES

ZNAJDZIESZ NAS NA:


                                                                          www.polskidoradca.comJakie zmiany w benefitach - zasiłkach w roku 2014?


Child Tax Credit

Poprzednie przepisy pozowalały otrzymywać CTC do momentu ukończenia przez twoje dziecko 20 lat, jeśli potwierdziłeś, że twoje dziecko uczy się w pełnym wymiarze godzin.
Od kwietnia 2014 jeśli masz dziecko w wieku pomiędzy 16 i 19 zawarte we wniosku, każdego roku do dnia 31 sierpnia trzeba będzie poinformować HMRC, jeśli pozostaje ono w dalszej edukacji. Jeśli tego nie zrobisz dziecko zostanie usunięte z aplikacji o CTC a płatność zostanie zmniejszona lub zatrzymana, jeśli utraciłeś uprawnienia do CTC.

Zmiany w zasiłku dla osób poszukujących pracy – JSA

  1. Wydłużenie okresu oczekiwania w przypadku nowych aplikacji o JSA z trzech dni do siedmiu.
  2. Dłuższe rozmowy aplikacyjne dla nowych aplikujących, którzy    ponadto muszą przedstawić swoje CV.
  3. Osoby nie mówiące, lub słabo mówiące po angielsku będą zmuszone   uczęszczać na kursy językowe pod groźbą sankcji.
  4. Cotygodniowe spotkania, zamiast raz na dwa tygodnie, dla osób, które nie starają się pracy znaleźć.

Universal Credit (UC)

Oryginalnie wnioski od kwietnia 2014, powinny już być przyjmowane w ramach UC, jendak rząd ma pewien znaczący poślizg, dlatego też wprowadzanie UC i zastępowanie nim innych zasiłków, troche się wydłuży.
Obecnie o UC mogą składać pary zmieszkujące 10 obszarów, na których wcześniej mogły o UC, składać osoby samotne. Możliwość ta nie dotyczy jeszcze par z dziećmi, jak również osób samotnie wychowujących dzieci.Child Tax Credit – lipiec 2014

Od stycznia tego roku, imigranci z UE, muszą odczekać  trzy miesiące zanim mogą złożyć wniosek o zasiłek dla bezrobotnych (income-based JSA), te restrykcje zostaną także wprowadzone w odniesieniu do zasiłku rodzinnego (Child Benefit) I Child Tax Credit od lipca tego roku.
Osoby które przybywają do Wielkiej Brytanii w poszukiwaniu pracy lub nie zamierzają pracować będą musiały żyć w Wielkiej Brytanii przez  trzy miesiące , zanim będą mogły ubiegać się o Child Benefit lub Child Tax Credit . Przepis ten nie stosuje się do tych, którzy są zatrudnieni lub pracują na własny rachunek.
Osoba taka musi udowodnić swój trzymiesięczny pobyt w UK, w urzędzie skarbowym (HMRC) poprzez przedstawienie np.: wyciągów z banku i umowy najmu.
Po okresie trzech miesięcy , osoby poszukujące pracy, będą mogły dostać Child Benefit i Child Tax Credit na 6 miesięcy - po upływie 6 miesięcy , tylko ci, którzy mają ofertę pracy lub przekonujące dowody , że mają prawdziwą szansę na znalezienie jej będą mogli kontynuować  pobieranie zasiłków, ale tylko przez krótki okres.
Nowe zasady będą miały zastosowanie do osób przybywających do Wielkiej Brytanii po raz pierwszy , i do tych, wracając po nieobecności trwającej dłużej niż 52 tygodnie.

Maternity Allowance (MA)

Zmiany w MA dotyczą urodzeń w dniu 27 lipca 2014 lu po tej dacie, oraz kobiet które pomagaja swoim partnerom w prowadzeniu działalności gospodarczej, będą mogły uzyskać niższą rate MA przez okres 14 tygodni.
Aby kwalifikować się do MA na nowych zasadach, nie możesz kwalifikować się do Statutory Maternity Pay lub wyższej kwoty zasiłku macierzyńskiego, w odniesieniu do tej samej ciąży i przez okres co najmniej 26 tygodni w ciągu 66 tygodni przed porodem, należy:

  1.  być w związku małżeńskim lub partnerskim z kimś, kto pracuje na własny rachunek, 
  2. nie być samemu zatrudniony lub samozatrudniony,
  3.  uczestniczyć w działalności współmałżonka,
  4. nie otrzymywać zapłaty za pracę, którą wykonujesz dla wspólnej biznesu
  5.  twój małżonek lub partner musi być zarejestrowany w  HMRC jako osoba samozatrudniona i powinien zapłacić ubezpieczenie Class 2.


Universal Credit – koniec roku 2014.

Do końca 2014 r., Universal Credit zacznie być wdrażany w większej części północno-zachodniej Anglii.

Zapraszam do zapoznania się z moją publikacją Mieszkalnictwo w UK.
Zapraszam również do mojej grupy na Facebook'u - Prawne DIY w UK


Blog polskidoradca.blogspot.co.uk nie jest jedną z tych tysięcy stron, które podają tylko suche fakty zapominając o tym, że to co się liczy to praktyka, a nie teoria. Jakiekolwiek są tego powody, nie zmienia to faktu, że strony te nie są pomocne. Chcesz poczytać o interesujących Cię informacjach, poradach i wiadomościach (?) nie musisz już dalej szukać, tutaj znajdziesz wszystko czego nie mogłeś znaleźć gdzie indziej. A jeśli masz jakieś pytania - pisz śmiało.Przygotowanie i opracowanie:

Monika Kopaczyńska, Q.Inst.Pa

Doradca Prawny
   © 2014